Вітамін D і жіноче здоров’я: Чим небезпечний дефіцит

20.05.2021

Через пандемію COVID-19 інтерес до вітаміну Dз збільшився в кілька разів. Але чи виправдана така популярність сонячного вітаміну його користю для здоров’я? Кому він потрібен і чому навіть влітку ми не отримуємо достатньо вітаміну D? Про це розповідаємо в нашому матеріалі.

У чому унікальність вітаміну D?

Вітамін D дуже виділяється на тлі інших вітамінів. Він прирівнюється до гормону, так як впливає на більш ніж 3000 процесів в організмі. Тому так важливо уникати дефіциту або недостатності, які зустрічаються у 90% населення планети.

Головна місія вітаміну Dз — регулювати засвоєння кальцію і фосфору — а це наші здорові кістки, м’язи, серце, зір, волосся, шкіра, зуби і нігті. Тому якщо ми не отримуємо вітамін D, це негативно впливає на роботу всього організму.

Користь вітаміну Dз

  • Зміцнює імунітет: захищає від вірусних інфекцій, запобігає аутоімунним захворюванням, знижує ризик онкології.
  • Робить шкіру пружною, бореться з акне і випадінням волосся: уповільнює старіння шкіри і надає їй сяйво, знижує запальні процеси; стимулює ріст волосся і зміцнює пасма.
  • Заспокоює нерви і зменшує ризик депресії: природний антидепресант, покращує якість і тривалість сну; підвищує рівень серотоніну і дофаміну; знижує вироблення гормону стресу — кортизолу.
  • Покращує метаболізм і допомагає при схудненні: при взаємодії з кальцієм прискорює вироблення протеїну, який формує м’язову тканину і сприяє спалюванню калорій; дарує заряд енергії та бадьорості, чим стимулює фізичну активність.
  • Зміцнює кістки, м’язи і зуби: попереджає розвиток рахіту у дітей та остеопорозу у дорослих, зменшує болі в суглобах; запобігає карієсу і захворюванням ясен.
  • Підтримує роботу серцево-судинної системи: знижує кров’яний тиск, зміцнює стінки судин.

Чому вітамін D важливий для жіночого здоров’я?

  • Стимулює вироблення статевих гормонів
  • Зменшує симптоми клімаксу
  • Сприяє зачаттю
  • Сприятливо впливає на виношування дитини
  • Допомагає при лікуванні безпліддя

Дефіцит вітаміну D — пандемія, яку ігнорують

За даними досліджень, в Україні дефіцит вітаміну D мають 92% дітей і 82% дорослих. Статистика у світі приблизно така ж.

Чому навіть влітку нам не вистачає вітаміну D?

Основну частину вітаміну D ми отримуємо від прямих сонячних променів через шкіру з 11 до 16 годин дня. Але в кінці весни і влітку цей відрізок часу — найнебезпечніший для здоров’я, оскільки рівень ультрафіолетового випромінювання досягає піку. А тривале перебування на сонці призводить до передчасного старіння шкіри і підвищує ризик онкології.

Також ми можемо отримати вітамін D з продуктів харчування, але в мінімальній кількості.Наприклад, для отримання денної норми вітаміну D необхідно з’їсти 30-40 жовтків. А це нереально і шкідливо для здоров’я.

Робота в офісі, недостатність сонця кожен день, закритий одяг, забруднене повітря і використання сонцезахисних засобів — всі ці фактори заважають виробленню вітаміну D. 

Нанесення сонцезахисного крему (SPF-15 і вище) знижує синтез вітаміну D на 93%! Навіть якщо ми сидимо в приміщенні, де вікна виходять на сонячну сторону — в нашій шкірі все одно не буде синтезуватися вітамін D, тому що ультрафіолетові промені не проходять через скло.

Ви, напевно, здивуєтесь, коли дізнаєтесь, що найбільший дефіцит вітаміну Dз — в ОАЕ і Саудівській Аравії. У цих країнах сонце світить впродовж усього року, але з релігійних звичаїв жителі ходять в закритому одязі — і тому вітамін D не синтезується.

Знаючи ці факти, очевидно одне: ймовірність дефіциту вітаміну D — у кожного.

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D?

Дефіцит або недостатній рівень вітаміну D негативно впливає на організм:

  • Підвищується ризик інфекційних захворювань
  • Посилюються запальні процеси
  • Підвищується ризик депресії, безсоння і тривожності
  • Порушується гормональний фон
  • Не засвоюються важливі мікроелементи
  • Виникає карієс, біль в суглобах і м’язах, з’являється рахіт і остеопороз
  • Підвищується ризик серцево-судинних захворювань
  • Збільшується ймовірність ускладнень під час вагітності

Єдиний оптимальний варіант підвищити і підтримувати рівень “сонячного” вітаміну — приймати вітамін Dз в капсулах. Адже він необхідний дорослим і дітям постійно.

Як вибрати якісний вітамін D?

Щоб користь від прийому була максимальною, враховуйте ці критерії при виборі добавки:

  1. Натуральний склад: без консервантів, стабілізаторів та ароматизаторів;
  2. Природний вихідний матеріал — наприклад, ланолін;
  3. Максимальна біодоступність: оскільки вітамін D — жиророзчинний, у складі має бути олія для кращої засвоюваності.

Всім перерахованим вище пунктам відповідають добавки вітаміну Dз від Perla Helsa®. У складі — 100% холекальциферол зі Швейцарії і нічого зайвого. Внаслідок додавання високоякісної оливкової олії організм повністю засвоює корисні речовини. Капсули по 300 мг комфортно ковтати як дорослим, так і дітям, а блістер зручно носити в сумці та брати в подорожі.

Яке потрібне дозування Вітаміну D?

Є дві мети прийому Вітаміну D:

  1. Для заповнення дефіциту;
  2. Для підтримки оптимального рівня (щоб не падав).

Рекомендована денна доза при дефіциті вітаміну D (нижче 20 нг / мл) — від 5000 МО, а при нормальному рівні (70 нг / мл) — до 4000 МО.

Але ваше дозування в день може бути як 2000 МО, так і 20 000 МО. Тому при виборі дозування краще попередньо звернутися за консультацією. У бренду Perla Helsa працюють фахівці, які допоможуть підібрати дозування індивідуально для вас, враховуючи особливості та потреби організму.

Пам’ятайте, що Вітамін Dз — це будівельний матеріал нашого організму. І щоб всі функції працювали правильно, сонячний вітамін необхідно приймати протягом усього року, незалежно від віку.